Repræsentantskab

Repræsentantskabet består p.t. af 44 repræsentantskabsmedlemmer

Gruppe 1 - 'Privat andelshaver og ejerboliger,'
20 medlemmer / 4 medlemmer i bestyrelsen.

Gruppe 2 - 'Almene boligforeninger'
20 medlemmer / 4 medlemmer i bestyrelsen.

Gruppe 3 - 'Privat udlejningsselskab'
3 medlemmer / 1 medlem i bestyrelsen

Der er endnu ikke valgt kandidater til denne gruppe. Afventer valget i 2023.

Gruppe 4 - 'Andre erhvervsvirksomheder (end private udlejningsselskaber)'.
3 medlemmer / 1 medlem i bestyrelsen

Der er endnu ikke valgt kandidater til denne gruppe. Afventer valget i 2023.

Gruppe 5 - 'Kommunale ejendomme' (Furesø Kommune)
4 medlemmer / 1 medlem i bestyrelsen

Repræsentantskabsvalg

Gruppe 1, 3 og 4 gælder
Afvikler valg hvert andet år, i ulige år.

Gruppe 2
Valg gennemføres i overensstemmelse med de almindelige boligselskabers regler.

Gruppe 5
Under opdatering.


                 * * * * 

Repræsentantskabet repræsenterer forbrugerne på årsmødet.

Hvert medlem af repræsentantskabet har én stemme på årsmødet
og andelshavere har taleret.

                 * * * * 

Repræsentantskabets medlemmer:

Gruppe 1  

 1. Sven Krarup Nielsen
     Maglehøj 34

 2. Elisabeth V. Carstensen
     Maglehøj 94

 3. Tom Borch Jacobsen
     Bybækpark 38

 4. Christian Tarrild
     Munkehøjvænge 2

 5. Bent Bjørn Hansen
     Enebovænge 29

 6. Mette Andersen (formand)
     Kjærbovænge 66

 7. Max Watson
     Gartnervænget 15

 8. Eva Brunk
     Ellegårdspark 7

 9. Michael Colding-Jørgensen
     Kielshøj 47

10. Niels Troels-Smith
      Bavnebjærgspark 65

11. Lars-Christian Nielsen
      Kjærbovænge 22

12. Karin Nygaard
      Ellegårdspark 20

13. Jens Risgaard Mortensen
      Enebovænge 35

14. Thomas Wagner
      Enebovænge 33

15. Jette Fisker
      Kjærbovænge 20

16. Jørgen Tordrup Nielsen
      Bavnebjærgspark 11

17. Søren Danning
      Ellegårdspark 56

18. Hans Peter Jørgensen
       Bybækpark 16

19. Jan Lund Sørensen
      Hvilebækvænge 82

20. Preben Lanng
      Nordtoftevej 11


 Suppleanter 

  1. Thomas Ellegaard Ellegårdspark 26
  2. Erik H. Tøt Hvilebækvænge 80
  3. Steen B. Fich Kjærbovænge 7

 Rev. 23. maj 2022 / JME

                 * * * * 

Gruppe 2 

  1. Kirsten Nielsen (Formand)
    Akaciepark 43

  2. Thomas Jensen
    Bybækterrasserne 143 F 

  3. Jakob Nielsen
    Bybækterrasserne 161 B

  4. Annelise Refshauge
    Gammelgårdsvej 30, 2. tv

  5. Anette Ågård Nielsen
    Ryttergårdsvej 68, 2.tv

  6. Mette Bach Jensen
    Vejgårdspark 1

  7. Henrik Haugaard Pedersen
    Birkhøjterrasserne 428 D

  8. Preben Bjørn
    Fuglsangpark 145

  9. Alice Larsen
    Hesselbækpark 20

  10. Nina Olsen
    Vejgårdspark 93

  11. Hans Lausten
    Paltholmterrasserne 38, 2 R

  12. Ib Larsen
    Farum Hovedgade 45 A, 1. th.

  13. Allan Vinje
    Ryttergårdsvej 60, 2. th.

  14. Frank Stefensen
    Hesselbækpark 30

  15. Morten Sandfeld
    Paltholmterrasserne 38, 2 S

  16. Erik Moesby Nordstrøm
    Paltholmterrasserne 80 F

  17. Torben Jørgensen
    Akaciepark 40

  18. Flemming Hjorth
    Fuglsangpark 135

  19. Yrsa Rasmussen
    Farum Hovedgade 43 C

  20. Berit Sandfeld          
    Paltholmterrasserne 38, 2 S

    Suppleanter
  • Kirsten Nielsen         
    Paltholmterrasserne 34 F

  • Asger Roth               
    Nygårdterrasserne 296A

Sekretær

  • Annette Bjarnum

Rev. 9. marts 2022 / JME

               * * * * 

Gruppe 3

Der er endnu ikke valgt kandidater til denne gruppe.
Afventer valget i 2023.

               * * * * 

Gruppe 4

Der er endnu ikke valgt kandidater til denne gruppe.
Afventer valget i 2023.

               * * * * 

Gruppe 5

  1. Hasan Yilmaz 
  2. Jesper Dyhrberg (Suppleant) 
  3. Lars Carstensen
  4. Ole Kristensen

Rev. 11. februar 2022 / JME