Repræsentantskab

Selskabets øverste myndighed er repræsentantskabet med 40 medlemmer
- 20 medlemmer i gruppe 1 og 20 medlemmer i gruppe 2
.

 

Gruppe 1 består af 20 repræsentanter fra

  • de private andelshavere,
  • ejerboliger,
  • private udlejningsejendomme samt
  • erhvervsvirksomheder 

Valg til gruppe 1 afholdes hvert andet år.

Gruppe 2 består ligeledes af 20 repræsentanter, og disse vælges blandt beboerne fra

  • De almennyttige boligselskaber

Valg til gruppe 2 sker i overensstemmelse med de almennyttige boligselskabers regler.


Repræsentantskabet repræsenterer forbrugerne på årsmødet.

Hvert medlem af repræsentantskabet har én stemme på årsmødet og andelshavere har taleret.

                 * * * * 

Repræsentantskabets medlemmer:

Gruppe 1  

Formand
Mette Andersen
Kjærbovænge 66 

Sven Krarup Nielsen
Maglehøj 34

Jørgen Torm 
Bybækpark 29

Bent Bjørn Hansen 
Enebovænge 29

Jens Risgaard Mortensen
Enebovænge 35

Pia Sandau
Nygårdspark 151

Michael Colding-Jørgensen 
Kielshøj 47

Jørgen Tolddrup Nielsen
Bavnebjærgspark 11

Karin Nygaard 
Ellegårdspark 20

Elsebeth Lauridsen 
Kjærbovænge 76

Preben Lanng
Nordtoftevej 11

Jan Lund Sørensen
Hvilebækvænge 82

Jette Fisker
Kjærbovænge 20

Nicolai Bøving
Farum Hovedgade 11

Mogens Flensted-Jensen
Enebovænge 27

Frank Grosch
Munkehøjvænge 33

Morten H.R. Schmücker
Farum Gydevej 30

Ketty Træholt
Gammelgårdsvej 37

Max Watson
Gartnervænget 15

Tom Borch Jacobsen
Bybækpark 38


Suppleanter 

Niels Troels-Smith
Steen B. Fich
Søren Holm Pedersen
Flemming Sørensen
Peter Nørregaard
Lars-Christian Nielsen
Tina Ringskou

Revideret 8. november 2020 / JME

                 * * * * 


Gruppe 2 

Formand Alexander Schwaner
Fuglsangpark 108

Kirsten Nielsen
Akaciepark 43

Thomas Jensen
Bybækterrasserne 143 F

Jakob Nielsen
Bybækterrasserne 161 B

Annelise Refshauge
Gammelgårdsvej 30, 2. tv

Anette Ågård Nielsen
Ryttergårdsvej 68, 2.tv

Jessie Christiansen
Gammelgårdsvej 72, 3.th

Mette Bach Jensen 
Vejgårdspark 1

Henrik Haugaard Pedersen
Birkhøjterrasserne 428D

Preben Bjørn
Fuglsangpark 145

Kirsten Nielsen
Paltholmterrasserne 34F

Kurt Heinsøe 
Nordvænget 22, 2.th

Alice Larsen
Hesselbækpark 20

Nina Olsen
Vejgårdspark 93

Hans Lausten
Paltholmterrasserne 38, 2R

Ib Larsen
Farum Hovedgade 45A, 1a

Hanne Holsted
Farum Hovedgade 45A, st. B

Allan Vinje
Ryttergårdsvej 60, 2.th

Frank Stefensen
Hesselbækpark 30

Morten Sandfeld 
Paltholmterrasserne 38, 2, S

Suppleant 
Berit Sandfeld 
Paltholmterrasserne 38, 2, S

Sekretær
Annette Bjarnum

Revideret 10. november 2020 / JME